Pod równikiem słonecznym, na wprost Ziemi znajduje się aktualnie dość aktywna strefa magnetyczna. Każda plama, która wejdzie w tą strefę, zwiększy swoją aktywność.

W poniedziałek na wprost Ziemi znajdzie się bardzo duża plama o numerze 2674, którą widać na zdjęciu powyżej w porównaniu do Ziemi.

Plama o numerze 2674

Plama powinna ominąć aktywną strefę, a czy tak się stanie, wkrótce zobaczymy. Plama była bardzo aktywna na wschodzie, gdzie również znajduje się aktualnie silna magnetycznie strefa, a sytuację opisywałem kilka dni temu. Za 5 dni, czyli w piątek 8 września plama znajdzie się w silnej magnetycznie strefie na zachodzie. Możliwe silne rozbłyski.

Plama o numerze 2673

Kolejnym zagrożeniem jest plama 2673, która wchodzi teraz z silną magnetycznie strefę na wprost Ziemi i może wygenerować silny rozbłysk.

 

Trwa burza jonosferyczna – Drgania magnetyczne ziemskiego pola.

Burze geomagnetyczne i jonosferyczne, to ogólnie mówiąc drgania ziemskiego pola geomagnetycznego w trzech osiach.
W trakcie burz geomagnetycznych występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz jonosferycznych, które pojawiają się przed burzami geomagnetycznymi i trwają wraz z nimi, dość często występuje u ludzi szum uszny, bóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości.

Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają innych.

Burza jonosferyczna spowodowana jest wysokoenergetycznymi elektronami, które emitowane są z dziur koronalnych i plam słonecznych. Występują również w trakcie zaburzeń ziemskiego pola magnetycznego.
Elektrony trafiają do jonosfery poprzez pasy Van Allena, następnie gromadzone są tam. Jonosfera rozszerzając się, generuje drgania magnetyczne.

W trakcie silnych burz geomagnetycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach geomagnetycznych silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania energii drgań magnetycznych.

W trakcie burz geomagnetycznych można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach GM wulkan Etna we Włoszech.

Po burzach geomagnetycznych występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego.

 

Więcej informacji na Forum.LosyZiemi.pl – Odczuwanie burz geomagnetycznych

Źródło: LosyZiemi.org, LosyZiemi.pl, SDO
0 0 votes
Article Rating