Na wschodzie tarczy znajduje się wyjątkowo aktywna strefa, jak na tą małą aktywności Słońca.


Przypatrzcie się (koniecznie w HD), jak szybko są dzielone strefy magnetyczne i jak szybko przemieszczają się. Kolor czarny reprezentuje jeden biegun magnetyczny, a biały drugi.

Bardzo dużo plazmy jest wyrzucane przy tym.

Plamy mogą jeszcze zwiększyć swoją aktywność krótko przed tym jak znajdą się na wprost Ziemi lub zaraz po tym, ponieważ w okolicach 19-20 stycznia nastąpi zmiana oddziaływań magnetycznych, a plamy na wprost Ziemi znajdą się 18-19 stycznia.

Wstępnie pisałem Wam o tym 12 stycznia:

Słońce – Bardzo aktywna plama na wschodzie wygenerowała rozbłysk i duży wyrzut plazmy, 18-19 stycznia znajdzie się na wprost Ziemi

 

Jednak nie każdy mógł o tym przeczytać, ponieważ w tym czasie kilka razy większe zainteresowanie było pistoletem w kształcie smartfona:

Na rynku pojawił się pistolet w kształcie smartfona, posiada dwie lufy kalibru 9 mm i celownik laserowy

 

Z powodu zmiany stref magnetycznych, w okolicach 19-20 stycznia można spodziewać się wzrostu aktywności sejsmicznej na Ziemi.

 

Poniżej ostatnie 2 dni. Nagranie w YouTube można jeszcze spowolnić.

 

Czekam na Forum na Wasze wnioski.

Najlepsi mogą dostać uprawnienia ponadpodstawowe, dzięki którym otrzymają dostęp do kilkuset ciekawych tematów.

Zbiórka na dalsze funkcjonowanie serwisu i Forum niestety na początku grudnia zatrzymała się i już praktycznie nie ruszyła oprócz kilku krótkotrwałych wzrostów, więc o Słońcu wkrótce będzie można poczytać już tylko na Forum. Żeby tam się dostać, trzeba się wykazać, sama rejestracja nie wystarczy.

Jeśli zamknę serwis, a jest to coraz bardziej prawdopodobne, to z czytelników zainteresowanych tą tematyką musimy „wyłowić” tych wyjątkowo „bystrych”, którzy pomogą nam w dalszych analizach w LosyZiemi, a najlepsi będą mogli trafić do Fundacji.

Więc czekam na Forum na Wasze wnioski i przypominam o zbiórce.

Kilkanaście procent mogłoby jeszcze uratować serwis.

 

wibi

0 0 vote
Article Rating