Upalna pogoda spowodowała pożar, którego skutki kosztowały 400 tys. euro. Pożar wybuchł nieopodal publicznego basenu na porośniętym trawą parkingu w miejscowości Sladkovicovo (południowo-zachodnia Słowacja). Ogień całkowicie strawił kilkadziesiąt zaparkowanych tam pojazdów i poważnie uszkodził ponad tuzin innych aut.

Słowacja - W miejscowości Sladkovicovo spłonęło 40 samochodów na parkingu, winne upały 3

Pożar wybuchł w niedzielę na porośniętym trawą parkingu nieopodal jednego z licznych publicznych kąpielisk. Płomienie strawiły 40 zaparkowanych tam aut i poważnie uszkodziły 16 innych pojazdów, stojących w pobliżu. 

W mgnieniu oka

– Zaledwie w chwilę wszystko nagle stało w ogniu – opisywał jeden ze świadków w rozmowie z reporterem lokalnej telewizji.

Strażacy jako prawdopodobną przyczynę wybuchu pożaru wskazują wysokie temperatury, jakie w niedzielę odnotowano w regionie. Zespół nie zakończył jeszcze postępowania wyjaśniającego, ale wstępnie wykluczono, by pożar wybuchł w skutek celowego działania osób trzecich.

Jak w horrorze

– Ludzie biegali wokół płonących aut, płacząc i krzycząc, zupełnie jak w horrorze – opowiadał jeden z mężczyzn.

– Mieliśmy piękny, nowy samochód, który spłonął do szczętu. Nic nie zostało – nie krył rozgoryczenia inny z poszkodowany.

Straty wstępnie oszacowano na 400 tys. euro. Dokładna kwota, zawierająca nie tylko wartość rynkową aut będzie jednak większa.

– W samochodzie, który spłonął do cna, mieliśmy wszystkie dokumenty, cztery telefony komórkowe i karty płatnicze – wyliczał jeden z poszkodowanych.

 Słowacja - W miejscowości Sladkovicovo spłonęło 40 samochodów na parkingu, winne upały 1 Słowacja - W miejscowości Sladkovicovo spłonęło 40 samochodów na parkingu, winne upały 2
0 0 votes
Article Rating