Każdy z większych producentów ma w swojej ofercie przynajmniej jeden smartfon, który może pochwalić się niską ceną. W końcu – nie wszyscy potrzebują flagowców z górnej półki. Duża ilość takich telefonów kierowana jest do krajów rozwijających się, ale tym razem LG wypuścił model dla amerykańskiej sieci sklepów Walmart.

Lucky LG16

LG Lucky LG16 nabędziemy przy kasie w Walmarcie za jedyne $9.82, czyli w bezpośrednim przeliczeniu 39 zł. Kwota ta wydaje się szalenie mała i – jak łatwo wysnuć wniosek – znajdziemy tu podzespoły z najniższej półki.

Pod 3,8-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 320×480 pikseli znajdziemy dwurdzeniowy procesor Snapdragon 200 taktowany zegarem o częstotliwości 1,2 GHz, 512 MB RAM-u, 4 GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia kartami microSD, moduł Bluetooth 4.0, WiFi, akumulator o pojemności 1540 mAh,  a nawet 3-megapikselowy aparat. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.4. Kitkat. Za takie pieniądze chyba ze świecą musielibyśmy szukać smartfona o podobnej funkcjonalności. Jako telefon zapasowy moim zdaniem w zupełności spełniłby swoje zadanie – tym bardziej, że mógłby spokojnie zaspokoić podstawowe potrzeby użytkownika.

Źródło: chip
0 0 votes
Article Rating