Kilka centymetrów jest już w Jeleniej Górze i wciąż pada. Wstrzymany został ruch ciężarówek na rondzie wyjazdowym na Zgorzelec. Śnieg pada też we Wrocławiu, Legnicy czy Lubinie.


Ruch ciężarówek w Jeleniej Górze został wstrzymany na rondzie wyjazdowym na Zgorzelec, Szklarską Porębę i Karpacz. Ze względu na intensywne opady śniegu występują też utrudnienia na odcinku Jelenia Góra – Świerzawa (podjazd pod Kapelę), drodze krajowej nr 3 pomiędzy Jaworem a Bolkowem. Z powodu śniegu jest zablokowana droga krajowa 46 w miejscowości Laski. Trudności z podjazdem mają także ciężarówki w Jakuszycach, ślisko jest również na autostradzie A4 w okolicach Legnicy.

Padający śnieg w Legnicy, Lubinie czy Wrocławiu co prawda od razu się topi, ale sprawia, że nawierzchnia jest dość śliska i panują trudne warunki drogowe.

Jak poinformował Andrzej Brzeziński z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze śnieg pada od rana i taki intensywny opad jest zapowiadany przez cały dzień. – W górach tego śniegu spadło jeszcze więcej – mówił ratownik. Dodał, że temperatura w Jeleniej Górze wynosi +2 st. Celsjusza, na dole w Karpaczu i Szklarskiej Porębie 0 st. zaś wysoko w górach na Śnieżce -5 st.

Źródło: polskatimes.pl , news.money.pl

0 0 votes
Article Rating