W wyniku ulewnych deszczy, rosyjskie Soczi znalazło się pod wodą. Ulice miasta przypominają rwące potoki, a ruch na drogach jest sparaliżowany. Ekipy ratunkowe ewakuują mieszkańców z najbardziej zagrożonych dzielnic. Na lotnisku utknęły dwa tysiące pasażerów.

Soczi, Rosja - Ulewne deszcze i powódź 3

Jak informują rosyjskie media, Soczi znalazło się pod wodą po burzach frontowych, które przeszły przez Kraj Krasnodarski.

Władze zarządziły ewakuację mieszkańców najbardziej zagrożonych dzielnic i apelują do mieszkańców i turystów, by nie poddawali się panice i zostawali w domach lub hotelach. Urzędnicy proszą też kierowców, by nie wyjeżdżali na podtopione drogi.

Soczi, Rosja - Ulewne deszcze i powódź 8

Lotnisko

Loty z Soczi zostały odwołane. Rosyjska agencja Interfax informuje, że na lotnisku utknęło dwa tysiące pasażerów. Wstrzymany został także ruch pociągów.

– Z brzegów wystąpiła rzeka Herota. Dworzec kolejowy jest podtopiony, lotnisko też. Głębokość wody w niektórych miejscach sięga metra – mówił mer Soczi Anatolij Pachomow, cytowany przez agencję Interfax.

Na blogach mieszkańcy największego kurortu letniego w Rosji piszą: „Mój Boże! Jeszcze czegoś takiego nie widziałem”, „Leje i nie przestaje”, „Adlerska obwodnica utonęła..”.

„Zupełnie niedawno ściskało mi serce, kiedy oglądałam w telewizji, co działo się w Tbilisi. Teraz straszliwa powódź nawiedziła Soczi” – pisała na Twitterze Anna Granger.

W Kraju Krasnodarskim najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się w powiecie adlerskim, gdzie w jednej z wniosek woda podtopiła ponad 400 domów.

W Soczi w akcji usuwania skutków powodzi uczestniczy ponad 200 strażaków i ratowników. W mieście został ogłoszony stan nadzwyczajny.

W zeszłym roku w Soczi odbyły się zimowe igrzyska olimpijskie.

W rozmowie z rozgłośnią Echo Moskwy, redaktor naczelny portalu blogsochi.ru Aleksandr Wałow powiedział, że „rwące potoki na ulicach miasta to wynik budowy autostrad i dróg szybkiego ruchu przed igrzyskami z pominięciem cieków wodnych”.

 Soczi, Rosja - Ulewne deszcze i powódź 2 Soczi, Rosja - Ulewne deszcze i powódź 1 Soczi, Rosja - Ulewne deszcze i powódź 7 Soczi, Rosja - Ulewne deszcze i powódź 6 Soczi, Rosja - Ulewne deszcze i powódź 5 Soczi, Rosja - Ulewne deszcze i powódź 4
0 0 vote
Article Rating