W sobotę 10 października o godz. 7.33 naszego czasu Ziemię minęła ogromna asteroida.

 Asteroida

„10 października planetoida 86666 (2000 FL 10) bezpiecznie minęła Ziemię w odległości 25 mln kilometrów. Nie stworzyła zagrożenia” – poinformował na swoim Twiterze serwis Asteroid Watch.

NASA poinformowała o przelocie 48 godzin przed zdarzeniem. Dodatkowo naukowcy dodali, że będzie to największa asteroida, jaka w najbliższym czasie minie Ziemię.

To jeszcze nie koniec świata

W sieci jak zwykle powstało wiele teorii, które mówią o końcu świata. Wcześniej internauci przekazywali sobie, że apokalipsa czeka nas we wrześniu, po tym jak ogromna asteroida rozbije się o ziemię w Portoryko.

NASA jednak uspokaja i informuje, że śledzi wszystkie planetoidy, których kurs znajduje się w odległości 30 mln od Ziemi. Naukowcy twierdzą, że w najbliższym wieku ryzyko kolizji jest znikome – wszystkie znane badaczom potencjalnie niebezpieczne planetoidy mają szansę 0,01 proc. na uderzenie w powierzchnię Ziemi.

Potencjalnie niebezpieczna planetoida

86666 (2000 FL 10) minęła Ziemię z prędkością 64371 km/h. Naukowcy szacują, że ma średnicę 2,6 km. Ciało niebieskie zostało zaobserwowane około 16 lat temu. Uznaje się, że jest potencjalnie niebezpiecznym obiektem, który w przypadku uderzenia spowodowałoby katastrofalne szkody.

0 0 votes
Article Rating