We wtorek 7 stycznia wystąpi średniej siły oddziaływanie magnetyczne. Będzie w miarę krótkie, a zakończy się powolnym spadkiem amplitudy drgań magnetycznych w nocy 8/9 stycznia.

W tym czasie może wystąpić wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej.

Na ulice mogą wyjść osoby niezrównoważone psychicznie, czyli znów mogą się uaktywnić nożownicy i „miłośnicy” strzelania. Wzrosną w tym czasie szumy uszne.

Prosty mechanizm

Drgania magnetyczne ziemskiego pola, o specyficznych częstotliwościach zaburzają pracę gruczołów hormonalnych.
Z naszych badań wynika, że największy wpływ mają częstotliwości z zakresu 3-4 kHz. W okolicach szczytów oddziaływań w polu magnetycznym Ziemi mogą wystąpić pewne częstotliwości z tego zakresu.
Więc wystarczy osoba niezrównoważona, zła na „cały świat”, której nagle zaburzy się produkcja kortyzolu (hormon stresu) oraz adrenaliny – w wyniku czego mamy konflikty, zabójstwa i niezorganizowane ataki terrorystyczne. Ostatnio mamy ich bardzo wiele.

Osoby w głębokiej depresji w tym czasie mogą popełnić samobójstwo.

Człowiek szybciej się wtedy denerwuje, mniej uważa, nie może się skupić i szybciej się rozprasza.
Dlatego katastrofy i wypadki występują grupowo.

Stan emocjonalny człowieka jest ściśle związany z układem hormonalnym, a jeśli jest on nagle zaburzony poprzez drgania ziemskiego pola, to w zachowaniu człowieka następują duże zmiany.

Więc uważajcie 7-8 stycznia.

 

Na Forum jest temat dotyczący oddziaływania drgań magnetycznych ziemskiego pola na ludzi.

Osoby, które chciałyby dołączyć do dyskusji, proszę o kontakt – założę wtedy konto na Forum.

 

Słońce

Od kilkunastu dni mamy dość często krótkotrwałe wzrosty siły oddziaływań magnetycznych, wygląda to jak przebieg sinusoidalny o cyklu kilku dni.
Tak się układają teraz pola magnetyczne planet i innych dużych obiektów w przestrzeni. Obliczenia dość dobrze pokrywają się z tym co odczuwacie i w pewnym stopniu z sejsmiką.
W ostatnich szczytach oddziaływań magnetycznych występowały wzrosty magnitud i ilości wstrząsów, magnitudy dochodziły do 6.0.

Więcej informacji na Forum.

Tak jak kiedyś już Wam pisałem, to pola magnetyczne w przestrzeni wpływają na to co się dzieje na Słońcu. Występuje interakcja wpływająca na lokalne pole magnetyczne na naszej gwieździe, przesuwając polaryzację w jedną lub drugą stronę.

Szczyty oddziaływań magnetycznych w minimach słonecznych tworzą dziury koronalne, lub chociaż strefy o znacznie gęstszej plazmie, co na zdjęciach z SDO na długości fali 19.3 nm tworzy ciemnobrązowe i czarne strefy.

Więcej informacji o Słońcu na Forum.

Poniżej ostatni tydzień. Zwróćcie uwagę, jak „ciemna strefa” na przeciwko Ziemi tylko zmieniała intensywność.
To właśnie te ostatnie oddziaływania magnetyczne.

Ostatnie 4 tygodnie.

Plama słoneczna, która minęła już pozycję na wprost Ziemi.

Nowa plama słoneczna na wschodzie.

 

Ciekawy mechanizm

Jeśli lokalnie na Słońcu będzie taki sam biegun magnetyczny jak oddziaływanie pola z zewnątrz, tworzy się wtedy strefa równowagi magnetycznej, co w konsekwencji prowadzi do odrywania się lokalnie plazmy z fotosfery (naładowane cząsteczki gazu). Plazma taka lewituje około 20 tysięcy kilometrów nad fotosferą i powoli zaczyna tworzyć dziury koronalne, gdy zwiększa swoją gęstość.

Dlatego czas pojawienia się dziury koronalnej i możliwy kształt są do wyliczenia na podstawie rozkładu pól. Podobnie jak i kierunek zmian w cyklu.
Jeśli lokalnie będzie inny biegun, wtedy mamy rozrzedzanie fotosfery, co prowadzi do pojawiania się plam słonecznych. Przy silnych zawirowaniach magnetycznych taka plama słoneczna może być bardzo aktywna nawet przez 3-4 okrążeń dookoła Słońca.

Plam słonecznych jest dużo w maksimum słonecznym, a dziur koronalnych w minimum. Cykl trwa 11 lat, a dokładniej 10.66 roku.
Cykl aktywności Słońca tworzy nam głównie Jowisz z Saturnem.

 

Więcej informacji o oddziaływaniach na człowieka i na planetę można przeczytać na: LosyZiemi lub Forum.LosyZiemi.

 

Źródło: LosyZiemi
0 0 votes
Article Rating