W piątek trzynastego na niebie pojawił się świecący obiekt. Widziały go osoby przebywające na Sri Lance.

Sri Lanka - Zgodnie z zapowiedziami, w piątek trzynastego listopada na niebie pojawił się świecący obiekt

Pod koniec października pisaliśmy, że w piątek trzynastego listopada pewien kosmiczny obiekt trafi w Ziemię. O godzinie 7.18 naszego czasu znalazł się w ziemskiej atmosferze. Był to fragment rakiety WT1190F, którą kiedyś stworzyli Amerykanie. Odłamek miał dwa metry średnicy. Należał do tzw. kosmicznych śmieci, czyli przedmiotów wytworzonych przez człowieka, które krążyły po orbicie wokół Ziemi.

 

Świetlista smuga

Już wcześniej astronomowie uspokajali, że masa obiektu była zbyt mała, aby spowodować ryzyko dla obszaru, nad którym przelatywała. Na niebie więc pojawiła się świetlista smuga, ale na powierzchnię naszej planety nie spadł żaden odłamek kosmicznego obiektu. Rakieta spaliła się w ziemskiej atmosferze.

Sri Lanka

Gdzie było można podziwiać podniebny spektakl? Na Sri Lance. Stamtąd właśnie pochodzą zdjęcia świetlistych smug, które lśniły na niebie przez kilkanaście sekund. Gdyby obiekt był na tyle duży, żeby jego fragmenty spadły na Ziemię, wpadłyby do Oceanu Indyjskiego, około 100 kilometrów na południe od wybrzeża Sri Lanki.

 

Źródło: geekwire.com, TVN Meteo
0 0 votes
Article Rating