Samochód wjechał w sobotę w tłum widzów podczas parady zorganizowanej przez uniwersytet stanowy Oklahomy w Stillwater. Burmistrz Stillwater Gina Noble poinformowała, że są co najmniej trzy ofiary śmiertelne.

Stillwater, USA - Samochód z ogromną prędkością wjechał w tłum ludzi podczas parady

– Ludzie latali w powietrzu jak lalki, zostali wyrzuceni na wysokość kilku metrów – powiedziała lokalnym mediom jedna ze studentek uczelni, Konda Walker, która widziała tragedię.

Zatrzymano kierowcę

Stan dwóch rannych ma być krytyczny. Na miejsce przybyło osiem śmigłowców ratunkowych, które przetransportowały najciężej rannych do szpitali.

Według portalu News On 6, powołującego się na naocznych świadków, samochód, który wjechał w tłum z dużą prędkością, rozbijając barierki zabezpieczające, nie uczestniczył w paradzie.

25-letnia mieszkanka Stillwater, która siedziała za kierownicą, została zatrzymana. Jak informuje agencja Associated Press, policja podejrzewa, że prowadziła pod wpływem alkoholu bądź narkotyków.

Gubernator Oklahomy Mary Fallin wydała oświadczenie z kondolencjami dla rodzin ofiar.

 

Doroczna parada

Doroczne spotkania „homecoming” (ang. powrót do domu) są tradycyjnie organizowane jesienią w Stanach Zjednoczonych – na uczelniach witani są ich absolwenci, odbywają się parady, imprezy kulturalne i sportowe.

 

Źródło: PAP, New York Daily News, tvn24
0 0 votes
Article Rating