Stan Arkansas zmaga się w powodzią błyskawiczną, która pojawiła się po intensywnych opadach. Mieszkańcy skarżą się, że problem występuje za każdym razem, gdy dochodzi do silniejszego deszczu. Mnóstwo domów i aut jest zalanych.

Intensywne opady deszczu uderzyły we wtorek 8 czerwca w miejscowość Stuttgart w stanie Arkansas w USA. Deszczu było tak dużo, że doszło do powodzi błyskawicznej. Woda podeszła bardzo blisko domów, a mieszkańcy zaczęli obawiać się, że dobytek ich życia zostanie zniszczony.

– Mój garaż już jest pełen wody – mówiła Ruthie Hogan, jedna z mieszkanek Stuttgartu. – Kiedy woda przelewa się przez rowy, dociera na podwórka, drogi – jest wszędzie. My po prostu nie mamy gdzie jej odprowadzić – opowiadała.

To nie pierwsza taka sytuacja. Według mieszkańców do podtopień dochodzi za każdym razem, gdy pada intensywniejszy deszcz.

Blokada ulic

Policja musiała zablokować kilka najbardziej zalanych ulic w mieście.

– Staramy się powstrzymać ludzi przed zjeżdżaniem w dół tych ulic. Upewnić się, że nie utkną lub nie zaleją swoich pojazdów – mówił policjant Paul Colvin. Jak dodał – zawsze znajdą się kierowcy, którzy przeceniają swoje umiejętności, a potem nie mogą się wydostać. – Wtedy staramy się im pomóc, jak tylko możemy. Wydobywamy ich z pojazdy, wzywamy lawety i wyciągamy je – dodał.

Jak opowiadał, policja zaapelowała do mieszkańców, by nie opuszczali swoich domów, dopóki woda stoi. Tym zaś, którzy wyszli, zanim pojawiła się powódź, zalecił, by nie spieszyli z powrotem.

– Jestem bardzo zaniepokojona, ponieważ znów nie mogę dostać się do domu i wiem, że inni są w podobnej sytuacji – stwierdziła Hogan. – Stuttgart potrzebuje systemu odwadniającego – skomentowała.


 

 

0 0 votes
Article Rating