40-letni mężczyzna zabił nożem pięć osób w niewielkim mieście Sumoto, na zachodzie Japonii – poinformowały w poniedziałek władze. Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo.

Sumoto, Japonia - Mężczyzna nożem zabił pięć osób

Do ataku doszło w poniedziałek o godz. 7 lokalnego czasu (godz. 23 w niedzielę czasu polskiego) w dwóch domach. Ofiarami 40-latka są mężczyzna i dwie kobiety z tej samej rodziny oraz para, która mieszkała w pobliżu. Zabici mieli od 60 do 80 lat.

Policja zatrzymała napastnika, który był sąsiadem ofiar, w pobliżu miejsca wydarzeń. Bezrobotny mężczyzna, którego ubrania były pokryte krwią, przyznał się do zabójstwa. Odmówił składania zeznań do czasu wyznaczenia mu adwokata. Motywy ataku nie są znane.

Nóż i krew

Takie ataki to rzadkość

Takie akty przemocy są rzadkością w Japonii, zwłaszcza w małych miastach. Zamieszkane przez 44 tys. ludzi Sumoto leży na wyspie Awaji i znane jest z upraw pomarańczy i cebul oraz produkcji piwa Awaji – pisze agencja AP.

„Zazwyczaj dostajemy maksymalnie jedno zgłoszenie dziennie. Zazwyczaj dotyczy ono kradzieży roweru albo pobicia” – powiedział wiceszef policji w Sumoto Keizo Okumoto.

Sumoto, Japonia, Japan, nożownik, zabił, cutthroat, killed.
0 0 votes
Article Rating