Strzelanina w kościele baptystów w Sutherland Springs na południu Teksasu. Do świątyni wszedł uzbrojony mężczyzna i zaczął strzelać. Telewizja CBS podaje, że jest co najmniej 27 ofiar śmiertelnych. Policja zastrzeliła napastnika.

Wszystko wyglądało jak egzekucja – mówią świadkowie.

Na miejscu jest policja i FBI. 25 zostało rannych. Stan kilku jest bardzo ciężki. Poszkodowani zostali przetransportowani śmigłowcami do szpitala.

Prezydent Donald Trump, który odbywa właśnie podróż do Azji, napisał na Twitterze: Niech Bóg będzie z mieszkańcami Sutherland Springs. (…) FBI i organy ścigania są na miejscu. Monitoruję sytuację z Japonii.

Na razie nic nie wiadomo o motywach napastnika. Robert Murphy, rzecznik biura szeryfa hrabstwa Guadalupe, powiedział, że napastnik zginął po krótkim pościgu. Dodał, że nie wiadomo, czy sam odebrał sobie życie, czy został zastrzelony przez policję.

„Wśród zabitych są dzieci”

Telewizja CNN podaje, że kasjer ze stacji benzynowej, która znajduje się na przeciwko kościoła, powiedział, że napastnik wtargnął do kościoła tuż po tym jak rozpoczęła się msza o godzinie 11 (godzina 18 w Polsce). Świadkowie twierdzą, że słyszeli przynajmniej 12 strzałów.

Jak poinformował korespondent Faktów TVN w Stanach Zjednoczonych, „w nabożeństwie wzięło udział około 50 osób. Napastnik wszedł do kościoła około pół godziny po rozpoczęciu i zaczął strzelać. Eksperci skłaniają się, że to mieszkaniec okolicy. Znał mieszkańców miasteczka i okolicę”.

Początkowo telewizja ABC News twierdziła, że w kościele zginęło co najmniej 27 osób, a około 30 zostało rannych. Telewizja CBS News mówiła z kolei o 15 zabitych i nieznanej liczbie rannych.

Potem gubernator stanowy Teksasu Greg Abbot zwołał konferencję prasową na której poinformował: – Na tę chwilę jest 26 zabitych, ale nie wiemy, czy ofiar śmiertelnych nie będzie więcej. Podkreślił jednocześnie, że była to najtragiczniejsza masowa strzelanina w historii Teksasu.

Sutherland Springs leży ok. 65 km na wschód od San Antonio.

Sutherland Springs w USA

Źródło: rmf24, PAP, http://www.mirror.co.uk/news/world-news/shooting-texas-baptist-church-sutherland-11473150, TVN24

 

Czwartek, 02.11.2017 21:42 napisałem:

Trzeba w tym czasie uważać na kolejny “wysyp świrów” z pistoletami, nożami, itp.

 

Wkrótce kolejna dziura koronalna na Słońcu, tym razem trochę nietypowa

 


 

0 0 votes
Article Rating