Nastolatek ze Swidnon w Wielkiej Brytanii kilka razy zgwałcił swoją 6-letnią siostrę. Przyznał, że zrobił to dlatego, bo chciał odtworzyć scenę z gry komputerowejGrand Theft Auto„, która jest dozwolona od 18. roku życia.

Grand Theft Auto V – przykładowa scena z gry nasiąkniętej seksem

Chłopiec zgwałcił swoją młodszą siostrę, kiedy rodzice byli w domu. Atakował ją kilka razy w nocy, w tym w Boże Narodzenie.

Gwałt miał miejsce po tym, jak chłopiec zobaczył w grze „Grand Theft Auto” scenę seksu. Miejscowy sąd do spraw młodzieży podał, że incydent wyszedł na jaw, kiedy dziewczynka zwierzyła się z swoim koleżankom w szkole i nauczycielom.

Dopiero podczas rozprawy 12-latek przyznał się do trzykrotnego zgwałcenia siostry.

Nastolatek został skierowany na rok do ośrodka terapeutycznego, kiedy zostanie poddany leczeniu. Podczas rozprawy przyznał, że żałuje swoich czynów i nie chciał zrobić krzywdy swojej siostrze.

Chłopiec przez 2,5 roku będzie widniał w rejestrze przestępców seksualnych. Po tym czasie gwałt zostanie wymazany z jego kartoteki.

Według europejskiego systemu oceniania gier komputerowych (PEGI), gra „Grand Theft Auto” jest dozwolona od 18. roku życia.

 

 

 

Źródło: rmf24, Reuters
0 0 votes
Article Rating