Często zdarza się, że rybacy wyciągają z wody ogromne okazy ryb, jednak są to zwykle gatunki, które powszechnie występują w danych akwenach. Jakie zaskoczenie czekało pana Sylwestra, gdy wyłowił on z Bałtyku wielkiego miecznika, rybę która występuje głównie w wodach strefy tropikalnej.

Świnoujście, Polska - Mężczyzna złapał w Bałtyku ogromnego miecznika

W niedzielę 15 listopada pan Sylwester złowił wielką rybę. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna wyłowił miecznika, który praktycznie nie występuje w Bałtyku, w Świnoujściu. Jak twierdzi pan Sylwester, był to szczęśliwy traf.

Świnoujście, Polska - Mężczyzna złapał w Bałtyku ogromnego miecznika -2

Szczęśliwe zrządzenie losu

– Miałem na pewno dużo szczęścia. Całkowity przypadek, że udało się ją złapać w sieci. Złapałem ją w okolicach gazoportu. Ryba waży ponad 61 kilogramów i mierzy 2 metry długości. To tak zwany miecznik – pan Sylwester poinformował portal iswinoujscie.pl.

 

Niebezpieczna ryba

W momencie wyciągania sieci, ogromna ryba była już martwa, więc nie stanowiła zagrożenia. Jednak mimo to, wyjęcie jej z wody nie było łatwe.

– Na szczęście byliśmy w czwórkę, więc wyciągnięcie jej jakoś poszło. Gdy trafiła w sieci, była już martwa, więc o tyle dobrze, bo gdyby była żywa, komuś mogłaby stać się krzywda, ze względu na bardzo długi miecz, którym mogłaby kogoś uderzyć – twierdzi rybak.

 

„To był szok”

Gdy pan Sylwester zobaczył miecznika w sieci, przeżył szok. Rozpoznał rybę, jednak od razu sprawdził w internecie miejsce występowania tego gatunku. I okazało się, że zazwyczaj nie zamieszkuje on Bałtyku. Miecznik, zwany też włócznikiem, występuje głównie w morzach i oceanach strefy tropikalnej i umiarkowanej. Zazwyczaj spotyka się go z dala od brzegu.

– To był szok. Zanim do człowieka dotarło co to za ryba, minęło kilka sekund – mężczyzna poinformował portal TVN Meteo.

– Takie ryby w Bałtyku nie występują, prawdopodobnie sztormy wypchały ją aż w okolice Świnoujścia. Takiego osobnika prędzej spodziewałbym się w ciepłych wodach, czyli w Morzu Śródziemnym lub okolicach równika – Pan Sylwester przekazał portalowi iswinoujście.pl.

 

Źródło: iświnoujście, TVN Meteo
0 0 votes
Article Rating