Dramatyczne sceny w jednym ze szczecińskich kin. Podczas seansu filmu dla dzieci zaatakował nożownik. Rannych zostało dwóch mężczyzn, jeden z nich zmarł w szpitalu. Napastnik został zatrzymany, przed południem policja doprowadziła go do prokuratury.

Jak podała policja, w niedzielę około 17 dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat zostało zaatakowanych w kinie w jednym ze szczecińskich centrów handlowych „niebezpiecznym narzędziem”. Jak opowiadali nam świadkowie, nastąpiło to w trakcie świątecznego seansu dla dzieci, a narzędziem był nóż. Napastnika zatrzymali widzowie.

– Zgłoszenie o dwóch rannych mężczyznach w wieku około 30 lat otrzymaliśmy po godzinie 17. Obaj mieli rany cięte między innymi szyi i nóg – powiedziała nam rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Paulina Targaszewska.

 

Jedna osoba zmarła w szpitalu

Jak udało nam się dowiedzieć, pierwszy poszkodowany miał rany na szyi, klatce piersiowej i ramionach. Był przytomny, został przewieziony do szpitala. – U drugiego z mężczyzn doszło do zatrzymania akcji serca. Miał rany szyi i uda. Był reanimowany na miejscu. W stanie krytycznym został przewieziony do szpitala – powiedziała Targaszewska. Niestety lekarzom nie udało się go uratować.

– Inne osoby znajdujące się na terenie centrum handlowego nie odniosły obrażeń. 26-latek podejrzewany o ten czyn został zatrzymany. Policja będzie badała okoliczności oraz zdarzenia oraz motyw działania sprawcy – zaznaczyła aspirant sztabowa policji Irena Kornicz.

Nie wiadomo jeszcze, czy sprawca był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Policjanci w trakcie wyprowadzania go z centrum handlowego musieli skuć mu ręce i nogi, a także założyć specjalną maskę, która uniemożliwia mu zrobienie krzywdy funkcjonariuszom lub samemu sobie.

Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie poinformowała nas, że Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo prowadzi w sprawie ataku nożownika śledztwo pod kątem zabójstwa i usiłowania zabójstwa. 26-letni podejrzany ma dziś zostać przesłuchany, doprowadzono go do prokuratury. Grozi mu dożywocie.

 

Zbliżają się silne oddziaływania magnetyczne, których szczyty wystąpią 17-19 i 22 grudnia

 

Źródło: tvn24
0 0 votes
Article Rating