W Szwajcarii występują rekordowo wysokie temperatury. Pogoda wskazywałaby na to, że mieszkańcy Lozanny mają raczej do czynienia z wiosną niż z jesienią. Obecnie jest ciepło, jednak pogoda w każdej chwili może się zmienić.

Szwajcaria - Ciepła jesień

Jesień w Szwajcarii w tym roku jest wyjątkowo ciepła. Zamiast chłodnej i pochmurnej zazwyczaj pogody, aura jest typowo wiosenna.

Termometry wskazują 16 st. C, podczas gdy jeszcze kilka dni temu temperatury przekraczały tam 20 stopni.

Im wyżej tym cieplej

Najcieplej jest na wysokościach od 1000 do 2500 metrów, choć Lozanna, w której notowane są rekordowo wysokie temperatury, znajduje się na wysokości do 900 m n.p.m.

– Dzisiejszy dzień jest absolutnie rekordowy. W najbliższych dniach również będzie bardzo ciepło – twierdzi Roger Perret z portalu „MeteoNews”.

Wszystko przez wysokie ciśnienie

Łagodna jesień jest spowodowana układem wysokiego ciśnienia, znajdującym się obecnie nad Europą. Jednak wbrew pozorom tak ciepła pogoda ma niewiele wspólnego z ociepleniem klimatu.- Jest to dość szczególna sytuacja pogodowa. Jednak w przyszłym roku może być zupełnie inaczej – mówi Perret.

 

Nic nie jest pewne

Według meteorologów w najbliższych dniach pogoda pozostanie ładna i słoneczna. Pod koniec tygodnia jednak wszystko może się zmienić.

0 0 votes
Article Rating