Niemal 15-karatowy pomarańczowy diament – największy, jaki został sprzedany na aukcji – zlicytowano za 35,5 mln dolarów w Szwajcarii. Na aukcji wystawiony jest także różowy diament, który – jak szacują eksperci – osiągnie cenę ponad 60 mln dolarów.

We wtorek w domu aukcyjnym Cristie’s zlicytowano bardzo rzadki 14,82-karatowy diament w kształcie gruszki. Za każdy karat właściciel zapłacił 2,4 mln dolarów, co jest światowym rekordem – podał dom aukcyjny. 

Dyrektor międzynarodowy Cristie’s Francois Curiel poinformował, że tym samym rekordowa cena, jaką uzyskał pomarańczowy diament, miejscowi go „pomiędzy najdoskonalszymi diamentami różowymi i niebieskimi, które są najbardziej docenianymi kolorowymi diamentami”.

Różowa Gwiazda

W Szwajcarii w środę w domu aukcyjnym Sotheby’s zlicytowana zostanie „Różowa Gwiazda”, czyli 59,60-karatowy różowy kamień. Eksperci szacują, że osiągnie cenę ponad 60 mln dolarów.

Genewa jest najchętniej wybieranym miejscem na licytację bajecznie drogich kamieni szlachetnych i innych dóbr luksusowych.

Źródło: CBS, Reuters, tm
0 0 votes
Article Rating