Aż 18 st. Celsjusza było w sobotę w Lugano, na południowym wschodzie Szwajcarii. Ta bardzo nietypowa jak na styczeń temperatura sprawiła, że miejscowi i turyści postanowili spędzić dzień na spacerach.

W Lugano, największym mieście graniczącego z Włochami kantonu Ticino na południowym wschodzie Szwajcarii, jest bardzo ciepło. W sobotę temperatura sięgała tam 18 st. C, co lokalni mieszkańcy i turyści, wśród których miasto cieszy się wyjątkową popularnością, postanowili dobrze wykorzystać. Ludzie wypoczywali nad samym jeziorem, lub odbywali przechadzki m.in. po Piazza della Riforma, gdzie znajduje się miejscowy ratusz.

 

Jak Niemcy w święta

Wszyscy byli ubrani w lekkie kurtki bądź swetry, co stanowiło kontrast z bożonarodzeniową dekoracją miasta.  Przypominali w tym Niemców, którym podobne ciepło towarzyszyło przez święta.

To nietypowe

Wysoka temperatura, jaka panowała w sobotę w Lugano, nie jest typowa dla tego miasta. W położonym na wysokości 276 m n.p.m. kurorcie, w styczniu zazwyczaj odnotowuje się temperaturę 1,9 st. C. Latem z kolei termometry pokazują średnio 21 st. C, choć bywa, że słupki rtęci podskakują powyżej 30 st. C.

Źródło: PAP, tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating