Na pierwsze strony szwedzkich gazet trafiła ostatnio informacja o pojawieniu się w domu w Sztokholmie gigantycznego szczura – pisze BBC. Gryzoń, który przestraszył szwedzką rodzinę, miał prawie 40 cm długości, nie licząc ogona.

Ważący ok. kilograma intruz dostał się do kuchni przez przewód wentylacyjny, przegryzając cement i drewno.

Nawet nasz kot Enok nie chciał wejść do środka, gdy grasował tam ogromny szczur– powiedział BBC właściciel domu, Erik Korsas.
Specjalistom od zwalczania szkodników udało się zabić gryzonia za pomocą specjalnie powiększonej pułapki. Korsasa pozującego z martwym szczurem sfotografował iPadem 13-letni syn Justus.

Do incydentu doszło przed trzema tygodniami, ale dopiero niedawno zainteresowały się nim media. We wtorek artykuł o tzw. Ratzilli był najczęściej rozpowszechnianym przez internautów tekstem na stronie popularnego szwedzkiego dziennika „Aftonbladet”.

Państwo Korsas naprawili już szkody wywołane przez szczura.Tylko czekamy, aż odwiedzi nas kolejny– żartuje Korsas.

Jak pisze BBC, mimo medialnych spekulacji istnieje mało dowodów na to, że w krajach rozwiniętych można spotkać większe szczury niż w uboższych państwach.Jednak naukowcy są zdania, że te gryzonie w przyszłości mogą osiągnąć rozmiary owiec– powiedział BBC dr Jan Zalasiewicz z brytyjskiego uniwersytetu w Leicester.

Źródło:  rmf24
0 0 votes
Article Rating