Czteroletnia dziewczynka została brutalnie zamordowana na ulicy tajwańskiego Tajpej, gdy jechała na rowerku obok mamy. Uzbrojony w tasak mężczyzna złapał dziecko i odciął mu głowę. Zaszokowana matka usiłowała odciągnąć napastnika, ten jednak wciąż zadawał ciosy. Lokalne media podają, że morderca wcześniej leczył się psychiatrycznie.

Tajpej, Tajwan - Mężczyzna podszedł do matki z czteroletnią córką i tasakiem do mięsa odciął dziecku głowę 2

Do makabrycznej zbrodni doszło w poniedziałek.

33-letni mężczyzna na oczach matki zaatakował czteroletnia dziewczynkę, która zmierzała wraz ze swoją mamą do jednej ze stacji metra w Tajpej. Matka dziecka powiedziała policji, że córka jechała w odległości ok. metra od niej na rowerku. W pewnym momencie koło utknęło w dziurze w krawężniku, dziecko się zatrzymało, a kobieta ruszyła w stronę córki. W tym momencie do czterolatki podszedł mężczyzna, który, jak sądziła, chciał pomóc dziewczynce wyciągnąć rowerek. 33-latek wyciągnął jednak tasak i odciął dziecku głowę.

Tajpej, Tajwan - Mężczyzna podszedł do matki z czteroletnią córką i tasakiem do mięsa odciął dziecku głowę

– Natychmiast go złapałam za ręce, ale nie mogłam go odciągnąć – mówił zrozpaczona matka, składając zeznania na policji. Przechodnie ruszyli na pomoc. Zatrzymali napastnika, który – według relacji świadków – wciąż usiłował zadawać ciosy.

Próba linczu Śledczy nie ujawnili tożsamości mężczyzny, podając jedynie, że nazywa się Wang. Ustalili, że czekał w pobliżu wejścia do stacji metra, uzbrojony w tasak, który kupił wcześniej tego samego dnia.

Tajpej, Tajwan - Mężczyzna podszedł do matki z czteroletnią córką i tasakiem do mięsa odciął dziecku głowę -3

Według danych policji mężczyzna miał wcześniej leczyć się psychiatrycznie i leczył w szpitalu dla umysłowo chorych.

Na miejscu zatrzymania mężczyzny zgromadził się tłum, a policja z trudem powstrzymała ludzi przed dokonaniem linczu na mężczyźnie, którego twarz wciąż pokryta była krwią dziecka.

 

Źródło: CNN, tvn24.pldailymail.co.uk
0 0 votes
Article Rating