W katastrofie samolotu tajwańskich linii lotniczych TransAsia, który rozbił się w środę przy lądowaniu w mieście Magong na należącym do Tajwanu archipelagu Peskadorów, zginęło 51 osób, a siedem innych zostało rannych – poinformowały służby ratownicze.

Tajwan - Podczas lądowania rozbił się samolot ATR-72 w mieście Magong, zginęło 51 osób 2

Dwusilnikowa turbośmigłowa maszyna ATR-72 leciała ze stolicy Tajwanu Tajpej do Magongu na wyspie Penghu, mając na pokładzie 54 pasażerów i czterech członków załogi.

Tajwan - Podczas lądowania rozbił się samolot ATR-72 w mieście Magong, zginęło 51 osób 1

Katastrofa nastąpiła po zapadnięciu zmroku, gdy samolot po raz drugi podchodził do lądowania przy burzowej pogodzie.

ATR72 - TransAsia

ATR-72

Zginęło kilkadziesiąt osób

Według tajwańskiej agencji prasowej zginęło 51 osób, a siedem zostało rannych. Takie same liczby podają służby ratownicze. Tajwański Zarząd Lotnictwa Cywilnego poinformował z kolei, że śmierć poniosło 47 ludzi, a 11 przewieziono do szpitala. Jeszcze inne dane podaje chińska agencja Xinhua – według niej zginęło 40 osób.

Samolot linii TransAsia Airways obsługiwał połączenie wewnątrzkrajowe.

Położony w Cieśninie Tajwańskiej archipelag Peskadorów składa się z 64 niewielkich wysp i wysepek, które razem tworzą okręg administracyjny Penghu.

W Tajwan niedługo po północy w środę 23 lipca od wschodu uderzył tajfun Matmo, zabijając jedną osobę, raniąc pięć i powodując szereg szkód na terenie kraju. O godz. 5.30 rano lokalnego czasu centrum cyklonu znajdowało się w odległości 70 km na północny zachód od miasta Taizhong.