W wyniku wybuchu gazu w klinice medycznej Sina Athar na północy Teheranu zginęło dziewiętnaście osób, a sześć odniosło poważne obrażenia – podała w nocy z wtorku na środę (30.06/1.07) oficjalna irańska agencja prasowa IRIB, cytując urzędników państwowych.

Hamidreza Goudarzi, zastępca gubernatora Teheranu powiedział, że przyczyną eksplozji był wyciek gazu. Według państwowej telewizji wybuchów było więcej niż jeden, bowiem w klinice znajdowało się kilka zbiorników z gazem. W wyniku eksplozji powstał pożar, a na przyjęcie rannych przygotowany został pobliski szpital.

Straż pożarna przystąpiła do ewakuowania mieszkańców okolicznych budynków, które zostały uszkodzone. Jak poinformował rzecznik straży pożarnej w Teheranie Jalal Maleki, cytowany przez BBC, strażakom udało się uratować 20 osób. Relacjonował, że w momencie eksplozji część ofiar znajdowała się na wyższych piętrach budynku, głównie w salach operacyjnych.

Według lokalnych władz większość ofiar wybuchu stanowiły kobiety.

Wcześniej informowano o śmierci trzynastu osób. – W budynku pracowało 25 lekarzy, w placówce przeprowadzano mniejsze zabiegi medyczne i badania obrazowe – poinformował minister zdrowia Iraj Harirchi.

 

 

ŹródłoPAP, Reuters, BBC
0 0 votes
Article Rating