Policja w amerykańskim stanie Tennessee ostrzega przed osobami przebranymi za klauny.

tennessee-usa-pojawila-sie-dziwna-fala-zjawiska-creepy-clown-3

Ostrzeżenia Departamentu Bezpieczeństwa i policyjnej drogówki w Tennessee opublikowano na portalach społecznościowych. Władze wskazują na falę zjawiska „Creepy clown” (przerażających klaunów – red.), którą zaobserwować można na terenie Stanów Zjednoczonych – informuje „The Telegraph”.

Osoby przebrane za klauny mają stać przy drogach, czym wzbudzają lęk u kierowców i mieszkańców okolicznych miejscowości.

Jak zaznacza policja, klauny mogą próbować zwabiać dzieci do lasu.

Jak informuje „The Telegraph”, nie jest jasne, jakie konkretne zdarzenia, o ile takie w ogóle miały miejsce, skłoniły władze do wydawania ostrzeżeń, ale Departament Bezpieczeństwa poinformował, że „nadal będzie monitorować tę sprawę, jaka miała miejsce w Tennessee”.

tennessee-usa-pojawila-sie-dziwna-fala-zjawiska-creepy-clown-1

„Morderczy klaun” aresztowany

Jak informuje Fox News, policja w Middlesboro w Kentucky aresztowała klauna, który czaił się w lesie nieopodal osiedla mieszkaniowego. Mężczyzna ubrany był w kostium i maskę.

Funkcjonariusze od jakiegoś czasu otrzymywali zgłoszenia dotyczące osób przebranych za klauny. W końcu w piątek udało się zlokalizować i zatrzymać zamaskowanego mężczyznę.

Jak informują lokalne media, 20-latek usłyszał zarzuty związane z zakłócaniem porządku publicznego oraz „noszenia maski w miejscu publicznym”. Areszt Hrabstwa Bell opublikował zdjęcie mężczyzny przebranego za „morderczego klauna”. Podobny kostium można kupić przez internet za niecałe 40 dolarów.

tennessee-usa-pojawila-sie-dziwna-fala-zjawiska-creepy-clown-2

Nie tylko Tennessee

Klauny zostały również dostrzeżone w Północnej Karolinie, Georgii i Alabamie – informuje telewizja WTVQ. Fox News nazywa zjawisko „Klaunapokalipsą”.

Policja w Południowej Karolinie miasta ostrzega, że ktoś przebrany za klauna może liczyć się z aresztowaniem po doniesieniach o tajemniczych postaciach, którzy straszą członków lokalnej społeczności.

 

Źródło: telegraph.co.uk, tvn24
0 0 votes
Article Rating