Co najmniej 30 osób zginęło po przejściu silnego tornada w niedzielę czasu miejscowego nad niewielkim miastem Joplin położonym na południowym zachodzie amerykańskiego stanu Missouri – poinformowała agencja Reutera, powołując się na miejscowe władze. Według lokalnego koronera liczba zabitych może sięgnąć 100.


Potężne tornado przeszło przez Joplin w niedzielę po południu miejscowego czasu, zabijając kilkudziesięciu mieszkańców 50-tysięcznego miasta.

– Słyszeliśmy o ofiarach rzędu ponad 100 osób, ale myślę, że na tę chwilę nikt nie ma właściwej liczby – powiedział koroner Newton County Mark Bridges. Dodał też, że aż 11 ofiar znaleziono w jednym tylko miejscu.

Nie tylko Missouri

W miniony weekend trąby powietrzne przeszły przez Kansas, Oklahomę i Minnesotę. W Kansas zginęła jedna osoba. Tornado doszczętnie zniszczyło tam około dwustu domów. W kilkunastu okręgach ogłoszono stan wyjątkowy.

W Minnesocie rannych zostało co najmniej osiemnaście osób. Trąba powietrzna przewracała drzewa i zrywała dachy z domów.

Najmniej ucierpiała Oklahoma. Meteorolodzy zapowiadają, że podobnych zjawisk pogodowych mogą spodziewać się także mieszkańcy czterech innych stanów w południowo-wschodniej części kraju.

Źródło: tvn24.pl jak//kdj/k

0 0 votes
Article Rating