Do potężnej eksplozji doszło w domu jednorodzinnym przy ulicy Wybickiego w Toruniu. Budynek całkowicie zawalił się  – przekazał rzecznik kujawsko-pomorskich strażaków Arkadiusz Piętak. Pożar został ugaszony, obecnie trwa rozbiórka obiektu. Na miejscu jest ciężki sprzęt. Na skutek wybuchu uszkodzone zostały co najmniej trzy inne budynki i kilka samochodów osobowych. Wciąż nie wiadomo, czy ktoś został poszkodowany.

Do wybuchu doszło we wtorek 31 sierpnia w budynku przy ulicy Wybickiego w Toruniu. Dom całkowicie się zawalił, następnie zaczął płonąć. „Dosyć potężny wybuch. W sąsiednich blokach szyby z okiem powylatywały” – powiedział świadek.

Obiekt, w którym doszło do wybuchu, to dwukondygnacyjny, jednorodzinny budynek. Według informacji, które uzyskali strażacy, w ostatnim czasie nie był zamieszkały.

Na razie nie wiadomo, czy w chwili wybuchu ktoś był w środku. Na miejscu są grupy poszukiwawczo-ratownicze z Chełmży i z Gdańska. Jest tam kilkanaście zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe.

Nadal nie wiadomo, co mogło być przyczyną eksplozji.

„Z pobliskich budynków ewakuowano ponad 70 osób. Tam też doszło do zniszczeń, m.in. powybijania szyb ” – powiedział dyżurny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

W wyniku wybuchu uszkodzonych zostało także kilka samochodów osobowych.

 

Źródło: rmf24
0 0 votes
Article Rating