Amerykańskie służby meteorologiczne zalecają ostrożność mieszkańcom Hawajów po trzęsieniu ziemi w Chile. National Weather Service stworzyła animowany film – symulację przemieszczania się fali tsunami przez najbliższe 30 godzin po trzęsieniu ziemi.

Chile Tsunami Travel Times

Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA) odwołała w środę ostrzeżenie przed tsunami ogłoszone dla Chile, Peru i innych krajów zachodniego wybrzeża Ameryki Południowej i Środkowej. Wciąż jednak obowiązuje alert dla Hawajów.- Na podstawie dostępnych danych nie oczekuje się, że duże tsunami nawiedzi Hawaje. Wzdłuż wybrzeża mogą jednak występować silne prądy zagrażające pływakom i statkom, a także osobom przebywającym w pobliżu wody – wyjaśnia NWS.

Tsunami na Pacyfiku

Centrum Ostrzegania przed Tsunami US National Weather Service stworzyło animowany film symulujący zasięg fali tsunami po trzęsieniu ziemi o sile 8,2 stopni w skali Ritchera.

W następstwie wczorajszego trzęsienia ziemi nie żyje pięć osób, a kilkanaście zostało rannych. Amerykańska Służba Geologiczna oceniła siłę trzęsienia na 8,2 st. w skali Richtera. Dotychczas nie udało się oszacować strat. Prezydent Chile Michella Bachelet ogłosiła we wtorek rano stan klęski żywiołowej na północy kraju – w dwóch najbardziej zniszczonych regionach.

 
Źródło: ENEX, tm
0 0 votes
Article Rating