Mieszkańcy Turcji zmagają się ze skutkami potężnej burzy, która przeszła przez kraj w ostatnich dniach. Z powodu nagłego załamania pogody pięć osób zginęło, a ponad sto zostało rannych.

Turcja - Nagłe załamanie pogody i potężna burza 2

W weekend (31.01-1.02) nad Turcją przetoczyła się potężna burza. Przyniosła silny wiatr i obfite opady deszczu. Lokalne władze poinformowały, że zła pogoda przyczyniła się do śmierci pięciu osób w różnych regionach kraju.
Turcja - Nagłe załamanie pogody i potężna burza 3

Najgorzej w Bursa

Z powodu silnego wiatru w Bursa (miasto na północnym zachodzie kraju) spadł dźwig na budowie przy stadionie.

Turcja - Nagłe załamanie pogody i potężna burza 4

Niestety maszyna przygniotła stojącą w pobliżu taksówkę. Kierowca pojazdu zginął na miejscu. Pasażer taksówki trafił do szpitala. W pobliżu miasta zginęły również dwie inne osoby, a ponad 100 zostało rannych. Silny wiatr zniszczył ponad 300 dachów i 100 samochodów w regionie.

Turcja - Nagłe załamanie pogody i potężna burza 1

Paraliż komunikacyjny

Silny wiatr łamał drzewa. Konary spadały na linie energetyczne i tory kolejowe. W wielu miejscach odnotowano przerwy w dostawie prądu. Całkowicie sparaliżowany został ruch na trasie Stambuł-Ankara. Utrudnienia w komunikacji kolejowej odnotowano również w innych regionach.

Jak podaje kuwejcka agencja informacyjna (Kuwait News Agnency KUNA) z powodu złej pogody w sobotę i w niedzielę odwołano w sumie 229 lotów. Odnotowano również zakłócenia w komunikacji morskiej. Silny wiatr uniemożliwił wypłynięcie promów turystycznych i transportowców.

 
0 0 votes
Article Rating