ATLANTIC BEACH, Fla. — Tysiące martwych ryb wypłynęło na powierzchnię wody w jeziorze znajdującym się w Hanna Park. Martwe ryby na powierzchni wody wywołały stęchły zapach.

„Widziałem ludzi jeżdżących na rowerach ale jak tylko zbliżyli się do rejony, od razu zawracali” – powiedział turysta Heather Lenier. Naukowcy twierdzą, że przyczyną jest powstanie ogniska złotych alg. Algi produkują toksyczne chemikalia, kiedy ryby zetkną się z zarażoną wodą, ich komórki krwi dosłownie eksplodują. „Te komórki które przenoszą tlen, są momentalnie niszczone”, powiedział biolog Dana Morton. Morton, poinformował także, że jakkolwiek niebezpieczne są one dla ryb, to nie są szkodliwe dla ludzi. Od 14 lat badania wody w jeziorze, naukowcy nigdy nie udokumentowali występowania złotych alg w większej ilości. Zabójcza roślina zawsze była obecna ale w znikomych ilościach. „Wszystkie gatunki mają różne warunki pod których wpływem mogą się rozrosnąć jak szalone,” powiedział Morton.

 

Źródło: http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2011/03/25/thousands-of-fish-found-dead-in-florida-lake/http://protokolwyginiecia.wordpress.com/

0 0 votes
Article Rating