Służby ratownicze poszukują załogi cementowca Cemfjord, który zatonął na północ od Szkocji. Jak podaje portal portalmorski.pl, całość ośmioosobowej załogi stanowili Polacy. Obecnie uznaje się ich za zaginionych

U wybrzeży Szkocji zatonął statek z Polakami

Statek zarejestrowany jest pod banderą cypryjską, a załogi zatrudnia armator jednostki Brise Schiffahrts GmbH z Hamburga. Częściowo zatopiony kadłub statku, z wystającą pionowo do góry częścią dziobową, zauważyła obsługa promu przepływającego przez cieśninę Pentland Firth (między głównym lądem Szkocji, a Wyspami Orkney), ok. 10 mil morskich na wschód od szkierów Pentland Skerries – informuje portalmorski.pl.

Do zdarzenia doszło w cieśninie Pentland Firth

Do zdarzenia doszło w cieśninie Pentland Firth

Statek płynął z ładunkiem cementu z Aalborg w Danii do portu Runcorn w Cheshire. Prawdopodobnie do zatonięcia mogło dojść w sposób gwałtowny, bowiem nie zostały odnotowane sygnały wzywające do pomocy. Akcja ratunkowa rozpoczęła się ok. godz. 14.30 czasu lokalnego w sobotę. Na chwilę obecną dwie łodzie ratownicze, dwa śmigłowce służby SAR i inne statki poszukują zaginionych członków załogi cementowca.

U wybrzeży Szkocji zatonął statek z Polakami 2

Źródło: www.brise.de

Źródło: fakt.pl
akcja ratownicza, poszukiwanie załogi, statek Cemfjord, tragedia na morzu, zatonął cementoweic Cemfjord, zatonął statek z Polakami, Szkocja, rescue operation, the search for the crew, ship Cemfjord, tragedy at sea, sank cementoweic Cemfjord, sank the ship with the Poles, Scotland.
0 0 votes
Article Rating