Amerykański myśliwiec F-15C Eagle rozbił się w poniedziałek 15 czerwca na Morzu Północnym w pobliżu wschodnich wybrzeży Wielkiej Brytanii – poinformowały siły powietrzne USA. Straż przybrzeżna zlokalizowała wrak samolotu, trwają poszukiwania pilota.

F-15C Eagle

Do wypadku doszło około godz. 9.40 miejscowego czasu w pobliżu miejscowości Flamborough Head w hrabstwie Yorkshire. „W efekcie wysiłków poszukiwawczych straży przybrzeżnej Jej Królewskiej Mości zlokalizowano wrak F-15C. O pilocie wciąż nic nie wiadomo, działania poszukiwawcze i ratownicze trwają” – podano w oświadczeniu.

F-15C Eagle

„Rutynowa misja szkoleniowa z jednym pilotem na pokładzie”

O katastrofie F-15C Eagle poinformowała amerykańska armia. „Samolot należał do 48. Skrzydła Myśliwskiego z bazy RAF Lakenheath w Wielkiej Brytanii. W czasie wypadku był na rutynowej misji szkoleniowej z jednym pilotem na pokładzie” – napisano w komunikacie sił powietrznych USA.

F-15C Eagle

Baza Lakenheath jest położona ponad 100 kilometrów na północny wschód od Londynu. To jedna z dwóch głównych baz wykorzystywanych przez amerykańskie lotnictwo w Wielkiej Brytanii i jedyna w Europie, gdzie stacjonują tego typu myśliwce.

Jak przypomina Reuters, w 2014 roku u wybrzeży wschodniej Anglii rozbił się amerykański śmigłowiec wojskowy. Zginęli wszyscy członkowie czteroosobowej załogi.

 

ŹródłoFox News, Reuters, PAP
0 0 votes
Article Rating