W czeskim mieście Uherský Brod doszło do strzelaniny w restauracji. Jak podaje Reuters, powołując się na agencję CTK, zginęło dziewięć osób. Zgodnie z doniesieniami, nie żyje również domniemany sprawca.

Uherský Brod, Czechy - 60 letni mężczyzna wszedł do restauracji i zastrzelił 9 osób

Reuters informuje o ośmiu ofiarach śmiertelnych, jednak z wielu źródeł docierają informacje o dziewięciu zabitych. Czeska agencja CTK cytuje szefa ministerstwa spraw wewnętrznych, Milana Chovanca, który podał, że został poinformowany o śmierci ośmiu osób. Dodał także, iż zginął napastnik. Czeskie media informują, że popełnił samobójstwo.

Jak wyjaśnił burmistrz miasta, zgodnie z pierwszymi ustaleniami do jednej z miejscowych restauracji wtargnął uzbrojony mężczyzna, który bez chwili namysłu zaczął strzelać do gości.

Jedna z osób obecnych w restauracji powiedziała, że w czasie ataku w środku znajdowało się około 20 osób.

Rzeczniczka prywatnej telewizji Prima poinformowała, że napastnik telefonował przed swym czynem do serwisu informacji kryminalnych tej stacji,

– Zadzwonił na numer naszych Krimi Zpravy – powiedziała rzeczniczka nie ujawniając dalszych szczegółów. Krimi Zpravy (Krymiwiadomości) to blok terenowych informacji na temat przestępstw i wypadków, który telewizja Prima nadaje bezpośrednio po swym wieczornym głównym dzienniku.

Miasto Uherský Brod leży na na południowym wschodzie Republiki Czeskiej, ok. 300 km od stolicy kraju, Pragi.

Uhersky Brod leży 300 km od Pragi

Uhersky Brod leży 300 km od Pragi

Kolejne informacje dotyczące strzelaniny dopiero napływają. – Wiemy, że sprawcą był 60-letni mieszkaniec miasta, który wszedł do restauracji z dwiema sztukami broni palnej i zaczął wokół siebie strzelać, w sposób bardzo chaotyczny – relacjonował przebywający w Pradze dziennikarz Mariusz Surosz.

Jak dodał, do strzelaniny doszło około południa, kiedy Czesi udają się na tradycyjną przerwę obiadową. W związku z tym w restauracji znajdowało się sporo ludzi. Po wtargnięciu sprawcy niektórzy ukryli się np. w toalecie, ale nie wszystkim się udało. – Ofiarami byli zwykli mieszkańcy miasteczka, którzy wyszli zjeść posiłek – wyjaśnił dziennikarz. Jak dodał, wiadomo również, że jedna kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Surosz podkreślił, że motywy sprawcy nie są na razie znane. – Jest podejrzenie, że ten człowiek był niezrównoważony psychicznie, ale są to na razie tylko niepotwierdzone pogłoski – zastrzegł.

 
Uherský Brod, Czechy, restauracja, zastrzelił, Czech Republic, restaurant, shot.
0 0 votes
Article Rating