Operator kompleksu zaznaczył, że jest to przedsięwzięcie prewencyjne. Nie podano, jakie dokładnie zagrożenie zaistniało i kiedy wyłączone obiekty wznowią pracę.

Nie ma jakiegokolwiek powodu, by przypuszczać, że poza kompleksem mogą wystąpić problemy dotyczące energii jądrowej, środowiska lub innych kwestii bezpieczeństwa – głosi komunikat operatora. Dodaje, że zamknięto między innymi jego biura, a pracowników odesłano do domu.

 

Poza nieczynną od 2003 roku elektrownią atomową Calder Hall położony nad Morzem Irlandzkim kompleks Sellafield obejmuje między innymi wytwórnię nuklearnych elementów paliwowych i zakład przerobu zużytego paliwa jądrowego.

Wielka Brytania pod śniegiem

Zawieje śnieżne i ulewne deszcze poważnie zakłóciły w piątek życie mieszkańcom wielu regionów Zjednoczonego Królestwa. Zamknięto tysiące szkół. W Kornwalii osunięcie się ziemi obróciło w gruzy dom, a jedna kobieta jest tam zaginiona. W Irlandii Północnej ponad 30 tys. domów zostało pozbawionych dostaw prądu. Trudne warunki atmosferyczne mają się utrzymać przez cały najbliższy weekend.

 

Źródło: PAP, tm
0 0 votes
Article Rating