Wyspy Brytyjskie opanowały mutanty hiszpańskich ślimaków. Osiągają do 15 cm długości i są niemal wszystkożerne. Stanowią poważne zagrożenie dla brytyjskich upraw.

Gigantyczne szkodniki przywędrowały na Wyspy w sałacie. Skrzyżowały się z brytyjskimi ślimakami i tak powstały super mutanty. Rosną na długość 15 centymetrów i bardzo szybko się rozmnażają. Produkują setki więcej jaj niż typowe odmiany brytyjskie. Sprzyja im tegoroczne brytyjskie lato: wilgotne i gorące. 

Wszystkożerni konkwistadorzy

Eksperci ostrzegają, że hiszpańskie mutanty mogą zdziesiątkować całe plony i przyczynić się do wymarcia brytyjskich przedstawicieli gatunku.

– Są jak hiszpańscy konkwistadorzy, którzy położyli kres Aztekom – mówi Les Noble, ekspert ds. mięczaków z Uniwersytetu w Aberdeen.

Nic nie jest w stanie ich zniszczyć i powstrzymać. Świetnie adaptują się do każdych warunków, bo są niemal wszystkożerne.

– Są w stanie wyżywić się i martwym królikiem, i psimi odchodami, dlatego są tak skuteczne – mówi Les Noble.

W Brytyjskich sklepach ogrodniczych sprzedaż środków na ślimaki wzrosła o 75 proc. Eksperci nie mają jednak pewności, czy są one wystarczająco silne, by zabić mutanty.

Źródło: dailymail.co.uk, tm
0 0 votes
Article Rating