Około godz. 21:40 policja w całej Szkocji i północnej Anglii została zasypana lawiną zgłoszeń o „jasnym świetle” i „żarzącym się na pomarańczowo obiekcie” występującym na niebie. Na Twitterze Met Office napisał: ” Witam wszystkich, To co było widoczne na niebie to prawdopodobnie był meteoryt”. Rzecznik Policji w Strathclyde stwierdził, że otrzymali mnóstwo zgłoszeń z całego zachodniego wybrzeża o pojawieniu się jasnego obiektu na niebie.

Również rzeczniczka policji w Durham poinformowała o największej liczbie zgłoszeń o godzinie 21:45 dotyczących jasnego światła, lub ognia na niebie. Zgłaszający sądzili że to jest jakiś incydent związany z samolotem. „ Wg naszych informacji, żadna z kontroli lotu na tym terenie nie posiada informacji o zdarzeniu lotniczym o tej godzinie, a radary nie wykazały żadnego nieznanego obiektu w powietrzu” powiedziała „opisy obserwacji wskazują na asteroidę lub coś podobnego spalającego się tylko w górnych warstwach atmosfery”.

Raport Grampian Police informuje o zgłoszeniach  ludzi którzy widzieli flarę lub jasny obiekt z ogonem, zauważalny w całym regionie. Inne posterunki także meldują o telefonicznych zgłoszeniach związanych z widoczną na niebie ogromną kulą ognia.

Jeden z użytkowników Facebook napisał na swojej stronie: ” To co zobaczyłem  było niesamowite. Jasne i ogromne”. Setki ludzi pisało na Twitterze o jasnej kuli ognia poruszającej się po niebie z dużym ogonem widoczną nad Szkocją i północą Anglii.

Kielder Observatory także informuje o asteroidzie wyglądającej jak “ ogromna kula ognia” poruszająca się z północy na południe nad regionem Northumberland o godz. 21.41. Pracownik tego obserwatorium napisał na Twitterze: „od 30 lat obserwacji nieba ta kula ognia była największą jaka zobaczyliśmy”

 

Źródło: RSOE EDIS
0 0 votes
Article Rating