Do jednego z brytyjskich parków dzikiej przyrody trafiło pięć wyjątkowo gadatliwych papug żako. Niestety ich słownik pełen był nieprzyzwoitych słów i obelg. Zwierzęta musiały zostać tymczasowo rozdzielone i usunięte z przestrzeni dla gości ośrodka.

Pięć papug z brytyjskiego Lincolnshire Wildlife Park zostało usuniętych z widoku publicznego, po tym, jak zaczęły przeklinać w obecności gości.

Wulgarne ptaki zaczęły rzucać szereg różnych przekleństw na odwiedzających i personel zaledwie kilka dni po przyjeździe do parku dzikiej przyrody.

– To jest po prostu straszne, wszystkie zaczęły przeklinać. Trochę martwiliśmy się o dzieci – powiedział we wtorek dyrektor generalny obiektu Steve Nichols. I jak dodał, że za każdym razem, gdy obok nich przechodził, słyszał, że „jest grubasem”. Warto wspomnieć, że był to jeden z grzeczniejszych zwrotów.

Goście zachwyceni, ale…

Papugi żako o imionach Eric, Jade, Elsie, Tyson i Billy zostały przekazane do parku od pięciu różnych właścicieli w tym samym tygodniu. Zanim umieszczono je w sekcji dla odwiedzających, przebywały razem w jednym pomieszczeniu.

Ale personel natychmiast zauważył, że ptaki miały niecodzienne zachowania.

– Dosłownie w bardzo krótkim czasie zaczęły na siebie krzyczeć i obrażać – powiedział Nichols. I jak dodał, te ptaki bardzo szybko uczą się nowych zwrotów, a potem mówią „wszystko, co przyjdzie im do głowy”.

Odwiedzający byli raczej rozbawieni „talentem” papug. – Goście odpowiadali im tym samym, co sami o sobie usłyszeli – powiedział Nichols.

Jednak troska o młodszych klientów zmusiła personel do rozdzielenia ptaków i tymczasowego usunięcia ich z publicznych miejsc w parku. Pracownicy mają nadzieję, że teraz język ptaków stanie się grzeczniejszy.

Ich przekleństwa wywoływały salwy śmiechów wśród pracowników. Papugi zaczęły śmiech naśladować. Teraz jedna rzuca przekleństwo, reszta się śmieje, co je wzajemnie nakręca – mówi dyrektor ZOO, cytowany przez BBC.

 

Coraz więcej trafia do parków

– Przyjmowanie przeklinającej papugi nie jest czymś niezwykłym, zdarza się to prawdopodobnie trzy lub cztery razy w roku – powiedział Nichols.

Jednak pandemia doprowadziła do tego, że właściciele spędzali więcej czasu ze swoimi ptasimi pupilami i spora część z nich doszła do wniosku, że zwierzęta zasługują na większe przestrzenie, co zaoferować mogą parki dzikiej przyrody.

– Zwykle przyjmowaliśmy jedną lub dwie papugi w ciągu dwóch tygodni. Ostatnio przygarnęliśmy osiem jednego dnia – powiedział szef ośrodka.

Żako należą do najpopularniejszych gatunków papug. Według stowarzyszenia Pet Food Manufacturers 'Association w Wielkiej Brytanii w 2019 roku około 1,1 miliona ptaków hodowano jako zwierzęta domowe.

 

Źródło: CNN

 

0 0 votes
Article Rating