Na przedmieściach Londynu z pogodnego nieba spadła wielka bryła lodu. Władze spekulują, że mogła spaść z przelatującego samolotu.

W środę nad ranem z nieba nad przedmieściom Londynu w Kew spadła ogromna bryła lodu. Zmrożona gruda rozbiła się kilka metrów od przerażonego przechodnia i napędziła strachu dwóm innym osobom.
Kamera monitoringu zarejestrowała to niezwykłe zdarzenie.

Jak asteroida

– Gdy oglądam nagranie i patrzę na to, co zaszło, jestem w szoku: bryła była wielka jak głaz – zapewniał Moss Sayed, właściciel firmy taksówkarskiej, który widział nagranie uzyskane dzięki kamerze monitoringu.

Zdaniem Sayeda, lodowa kula mogła ważyć nawet 20 kilogramów.

– To było jak z filmu „I stanie się koniec”, jak asteroida spadająca z nieba – dodał Sayed.

Inny świadek przyznał, że jemu również sytuacja przypominała scenę z filmu katastroficznego.

– To wszystko poprzedził taki głośny wizg, a zakończył huk, jakby meteoryt rąbnął o ziemię – stwierdził Amir Khan.

 

Zagadka ex machina

Władze podejrzewają, że bryła „spadła” z przelatującego samolotu, choć informacji tej nie potwierdzono. Podejrzenie wydaje się o tyle na miejscu, że Kew znajduje się dokładnie pod trasą przelotu samolotów z londyńskiego lotniska Heathrow. Władze lotniska nie potwierdziły tej informacji.

Całe zdarzenie poważnie zaniepokoiło lokalne władze.

– To musi zostać zbadane. Ktoś mógł umrzeć – zapewniła radna Emma Horner. – Tak właśnie się dzieje, gdy samoloty przelatują nad zabudową mieszkalną. To kolejny argument na to, że rozbudowa Londynu nie powinna przebiegać w kierunku lotniska – dodał.

Rzecznik brytyjskiego Biura Lotnictwa Pasażerskiego zalecił wstrzymanie się od kategorycznych sądów.
– Lód mógł równie dobrze spaść w wyniku zjawiska meteorologicznego, a bryły lodu spadające z samolotów to coś, co na brytyjskim niebie odnotowujemy naprawdę rzadko – dodał.


 

 

 

 

Źródło: ENEX, foxnews, tvnmeteo, https://www.mirror.co.uk/news/weird-news/its-not-urban-myth-lucky-11999875
0 0 votes
Article Rating