Podczas upałów asfalt staje się miękki, a podeszwy naszych butów wręcz się w nim zatapiają. O wiele gorszą sytuację przeżył mieszkaniec Newcastle upon Tyne w Wielkiej Brytanii. Jego noga ugrzęzła w asfalcie naprawdę głęboko.

24-letni mężczyzna został uratowany przez strażaków po tym, jak w czwartek jego noga utknęła w roztopionym asfalcie. Do zdarzenia doszło na przedmieściach Newcastle upon Tyne – miasta leżącego na zachodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Mężczyzna wykręcił numer alarmowy i zawiadomił służby. Sam nie był w stanie się uwolnić.

Strażacy, posługując się młotkiem i dłutem, uwolnili uwięzioną kończynę. Mężczyzna nie odniósł poważnych urazów.

Roztopiony asfalt to skutek nękającej Wielką Brytanię fali upałów.

– Pamiętajcie o tym, że podczas dobrej pogody możemy doświadczyć różnych, dziwnych sytuacji. Bądźcie ostrożni – apelował rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Ugrzęzła także śmieciarka

Podobna sytuacja miała miejsce tego samego dnia w miejscowości Newbury położonej w południowej części Wielkiej Brytanii. Tam tylne koła śmieciarki wręcz zatonęły w asfalcie w centrum miasta. Do usunięcia śmieciarki użyto dźwigu.

Żaden z pracowników śmieciarki nie odniósł obrażeń. Jak podaje BBC, nie wiadomo, czy asfalt rozmiękł pod wpływem pogody.


 

 

Źródło: https://news.sky.com/story/bin-lorry-sinks-into-tarmac-as-uk-swelters-in-heatwave-11428271, tvn24, BBC
0 0 votes
Article Rating