Centrum Kijowa zostało sparaliżowane we wtorek w wyniku awarii sieci ciepłowniczej. Na skrzyżowaniu dwóch ruchliwych ulic pękła rura z gorącą wodą. Jezdnia się zapadła, w powstałe wyrwy wpadły dwa samochody. Naprawa sieci ma potrwać do piątku.

„Przeklęte skrzyżowanie” – komentował wtorkową awarię portal kyiv.depo.ua. Napisał, że „asfalt w miejscu pęknięcia rury roztopił się jak ser na ogniu”, a „skrzyżowanie ulic Szoty Rustawelego i Saksahanskiego przypomina garnek z ukropem”.

Асфальт поплавился как сыр на горячем бутерброде. Объезжайте.Перекрёсток Саксаганского и Шота Руставели

Publiée par Киев Оперативный sur Mardi 5 novembre 2019

W Kijowie pękła rura

Do awarii sieci ciepłowniczej w Kijowie doszło we wtorek po godzinie 16 czasu lokalnego (godz. 15 w Polsce). W  powstałe w jezdni wyrwy wpadły dwa samochody.

Państwowa firma Kyivteploenergo, odpowiadająca za dostawy ciepłej wody i energii, podała, że pękła rura o średnicy 700 milimetrów. Naprawa awarii ma potrwać do piątku.

Firma zapewniła też, że kierowcy samochodów, które zapadły się wraz z jezdnią, nie odnieśli obrażeń, ale świadek zdarzenia opowiadał, że widział poparzone nogi jednego z mężczyzn.

Kursujące w okolicy trolejbusy i autobusy zmieniły trasę. Na ulicach utworzyły się korki.

Ukraińskie media przypomniały, że podobna awaria na skrzyżowaniu ulic Szoty Rustawelego i Saksahanskiego zdarzyła się rok temu.

 

 

 

Źródło: kyivcity.gov.ua, kyiv.depo.ua, Ukrinform, en24.news

 

0 0 votes
Article Rating