W Środkowej Francji ogłoszono tak zwany „czerwony”, czyli najwyższy stan zagrożenia pogodowego. To niezwykle rzadka sytuacja. Tym razem chodzi o bardzo poważne i realne zagrożenie powodzią.

France Rain

Z powodu ulewnych deszczów padających od czterech dni nad północną, zachodnią i środkową Francją, gwałtownie wezbrały wody w rzekach. Nieprzejezdna jest autostrada w pobliżu Orleanu, podobnie jak około dwadzieścia dróg krajowych. Od Lotaryngii po centrum kraju zakłócenia występują na kolejach.

Ewakuowano mieszkańców wielu domów, a także więzienie w Saran. Jego pierwsze piętro zalała woda. Zamknięte są szkoły. Trudna sytuacja jest w rejonie Lille i Calais, gdzie po ulicach pływają pontony z ratownikami udzielającymi pomocy ludziom, uwięzionym przez rwące strumienie, w jakie zamieniły się drogi.

Dotknięci powodzią są także mieszkańcy Burgundii. Ponadto, zamknięto bulwar nad Sekwaną w Paryżu, gdzie rzeka grozi wystąpieniem z brzegów.

Ulewne deszcze i powodzie we Francji -2 Ulewne deszcze i powodzie we Francji -1 Ulewne deszcze i powodzie we Francji -9 Ulewne deszcze i powodzie we Francji -8 France Rain Ulewne deszcze i powodzie we Francji -6 Ulewne deszcze i powodzie we Francji -5 Ulewne deszcze i powodzie we Francji -4 Ulewne deszcze i powodzie we Francji -3

Źródło: onet
0 0 votes
Article Rating