Intensywne opady deszczu przeszły nad Egiptem, powodując tak zwane powodzie błyskawiczne. Zginęło 26 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-5

Od środy wieczorem w Egipcie intensywnie padało, ulewy ustały dopiero w sobotę. Duże opady deszczu spowodowały powodzie błyskawiczne i przyczyniły się do śmierci 26 osób, natomiast ponad 70 osób zostało rannych.

Ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia w Egipcie wydało oświadczenie, z którego wynika, że co najmniej sześć osób zginęło, a 24 zostały ranne w wyniku wypadków samochodowych na autostradzie we wschodniej części prowincji Sohag. Przez wodę powodziową na jezdni dwa autobusy i trzy samochody zostały przewrócone. We wschodniej części prowincji Morze Czerwone, w mieście Ras Gharib, zginęło siedem osób, a 23 osoby zostały ciężko ranne. Dwie osoby zostały rażone piorunem w mieście Fayed w prowincji Ismailia. Raport donosi również o siedmiu rannych osobach w mieście Sharm el-Sheikh. Odniosły one obrażenia, kiedy ich samochody zostały porwane przez wodę powodziową.

ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-1

Utrudnienia z powodu pogody

Ulewnym deszczom towarzyszył silny wiatr. Trudne warunki pogodowe zmusiły władze do zamknięcia czterech morskich portów w prowincjach Suez i Port Said. Zamknięto również niektóre szkoły i główne drogi.

W górnym Egipcie i górzystym regionie Morza Czerwonego co roku w okresie przypadającym na koniec października i na początek listopada występują duże opady deszczu. Rejony te zalewa, gdyż mają słabo rozwiniętą infrastrukturę.

ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-17ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-16ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-15ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-14ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-13ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-12ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-11ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-10ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-9ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-8ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-7ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-6ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-4ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-3ulewny-deszcz-w-egipcie-26-ofiar-powodzi-blyskawicznych-2
0 0 votes
Article Rating