Przyszedł czas na Ane. To pierwsza burza tropikalna na Atlantyku w tym roku. Warto podkreślić, że sezon rusza dopiero pierwszego czerwca. Ana weszła na ląd w południowej Karolinie.

Burza tropikalna Ana

Na Atlantyku rozpoczął się sezon huraganów. Specjaliści z  National Hurricane Center nad ranem w niedzielę 10 maja sklasyfikowali pierwszą w tym sezonie burzę tropikalną. Nadali jej nazwę Ana.

Porywisty wiatr, zamknięte plaże

Ana wkroczyła na ląd w południowej Karolinie o godzinie 6 rano czasu lokalnego w niedzielę 10 maja. Porywy wiatru sięgają blisko 100 km/h.

Fale na wybrzeżu Atlantyku były wysokie, dlatego władze już w sobotę zamknęły plaże w południowej Karolinie.

 

Ważny opad

Ana swój awans na burzę tropikalną zawdzięcza lokalizacji strefy opadów deszczu i burz. Znajduje się ona w centrum układu, co jest charakterystyczne dla burz tropikalnych.

 

Przesuwa się dalej

Strefa opadów deszczu przesuwa się dalej na wschód Karoliny. Ulewy dotrą także nad południowo-wschodnią Wirginię. Dadzą się we znaki mieszkańcom w poniedziałek 11 maja.

 

Przedwczesny początek sezonu

Sezon huraganów na Atlantyku zaczyna się pierwszego czerwca. To nie jest pierwszy raz kiedy huragany i burze tropikalne pojawiły się przed tym terminem. W 2012 roku w maju powstała burza tropikalna Alberto i Beryl, które, podobnie jak Ana, uderzyły we Florydę i Karolinę.