Śnieg spadł w stanach Wyoming, Dakota oraz w Kolorado, gdzie mieszkańcy już przygotowują się do otwarcia sezonu narciarskiego.

USA - Bardzo wczesna zima w Wyoming, Dakocie i Kolorado 2

Zima do Ameryki Północnej przyszła w tym roku wyjątkowo wcześnie. Jak informuje usatoday.com, ze środy na czwartek sypało w północnych częściach stanu Wyoming i na zachodzie Południowej Dakoty.

Rekordowe opady

Według danych Narodowej Służby Meteorologicznej spadło 20 centymetrów śniegu. To najwcześniejsze opady w Dakocie od rekordowego 1888 roku.

Wcześniej biały puch pokrył szczyty Gór Skalistych w okolicach miasta Denver i Colorado Springs (stan Kolorado, USA). Pierwszy śnieg zmobilizował mieszkańców, by szybciej otworzyć sezon narciarski. W Loveland (na północ od Denver) w najbliższych dniach planuje się rozpocząć produkcję sztucznego śniegu.

Według prognoz amerykańskich synoptyków, temperatura powietrza w Colorado Springs w piątek osiągnie jedynie 8 st. C. Cieplejsze masy powietrza dotrą nad miasto w weekend.

USA - Bardzo wczesna zima w Wyoming, Dakocie i Kolorado 3

Nadciąga chłodne powietrze

Według meteorologów z Accuweather.com, nad Stany Zjednoczone i Kanadę zawędrował wyż, który ściąga chłodne masy powietrza z rejonów północnego koła podbiegunowego. W najbliższych dniach najzimniej będzie w całej Kanadzie i w centralnej części USA. Według prognoz, na początku przyszłego tygodnia ośrodek wysokiego ciśnienia przesunie się na północny wschód, w rejon Pensylwanii i Nowej Anglii.

USA - Bardzo wczesna zima w Wyoming, Dakocie i Kolorado 1

Źródło: tvn24
0 0 vote
Article Rating