Cztery osoby nie żyją. Jedna zginęła na skutek wypadku samochodowego, a trzy pozostałe prawdopodobnie na atak serca. Setki samochodów i kierowców uwięzionych pod śniegiem.

USA - Atak zimy 5

Przedmieścia Buffalo przybrały zimowy krajobraz po tym jak we wtorek spadło do około 13 cm śniegu na godzinę. Nad  miastem w stanie Nowy Jork przeszła burza śnieżna, która sparaliżowała całe miasta.

 

Cztery ofiary burzy śnieżnej

Cztery osoby nie żyją. Jedna zginęła na skutek wypadku samochodowego, a trzy pozostałe prawdopodobnie na atak serca. Dwie z nich na pewno zmarło podczas odgarniania śniegu.

Wiele dróg było nieprzejezdnych, w tym główna autostrada stanowa New York State Thruway. Władze zamknęły tę drogę na odcinku 212 km. Na tej drodze powstały zaspy, które uwięziły kierowców. Policjanci na skuterach śnieżnych i samochodami terenowymi dostarczali ciepłe koce i gorące napoje osobom uwięzionym w autach. Na odcinku 7 km pod śniegiem znalazło się ponad 150 samochodów. Niektórzy łopatami odkopywali swoje pojazdy, część kierowców i pasażerów postanowiła porzucić swoje auta.

Gubernator stanu Nowy Jork wprowadził stan wyjątkowy w dziesięciu okręgach. Władze stanu zmobilizowały Gwardię Narodową, która pomagać będzie mieszkańcom niewielkich miast.

Synoptycy potwierdzili, że warunki atmosferyczne odpowiadają zimowym porom roku, jak styczeń. Według prognoz na wielu obszarach może spaść nawet powyżej 1 metra śniegu.

Sparaliżowana komunikacja

W stanie New Hampshire doszło do wielu wypadków, na skutek oblodzonych dróg. W Michigan opady śniegu oraz silne porywy wiatru spowodowały chaos w komunikacji lotniczej. Fala mrozów dotknęła również stany Georgia i Floryda. Niska temperatura na tych obszarach utrzyma się przez kilka dni.

Śnieżyce spowodowane są przez tzw. efekt jezior kiedy zimny front, któremu towarzyszą silne wiatry, przechodzi nad cieplejszymi Wielkimi Jeziorami. Dzień ten był rekordowo zimny, odnotowano najniższą temperaturę w listopadzie od 1976 roku.

 USA - Atak zimy 7 USA - Atak zimy 10 USA - Atak zimy 9 USA - Atak zimy 8 USA - Atak zimy 6 USA - Atak zimy 4 USA - Atak zimy 3 USA - Atak zimy 2 USA - Atak zimy 1
0 0 votes
Article Rating