Przez hrabstwo Maui na Hawajach przeszła burza tropikalna Olivia. Deszcz był tak intensywny, że wylały rzeki. Woda porwała domy i samochody. Kilka tysięcy odbiorców zostało bez prądu.

Burza tropikalna Olivia nawiedziła w środę hrabstwo Maui na Hawajach. Silny wiatr uszkodził domy i połamał drzewa. Z powodu powalonych słupów energetycznych na znacznym obszarze zabrakło prądu.

Jak powiedzieli mieszkańcy portalowi Hawaii News Now, wylała rzeka Honokohau Stream. Woda zmyła kilka samochodów.

Dom utknął pod mostem

– Widzieliśmy dom płynący wzdłuż rzeki, uderzający o most – powiedziała mieszkanka Maui, Debbie Sheetz. Jak relacjonowała, budynek utknął pod mostem, co spowodowało jeszcze większe zalania. Jej ciężarówka także nie została oszczędzona przez powódź – strumień wody porwał ją razem z innymi samochodami.

– To naprawdę poruszające, że w trakcie huraganu Lane niektóre domy spłonęły w wyniku pożarów, a teraz Olivia zaatakowała nas wodą. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Życie ludzkie jest ważniejsze, niż cokolwiek innego – opowiadała inna mieszkanka, Malia Wong.

Podniesiony stan wód zmusił do ewakuacji mieszkańców Kahany. Służby ratunkowe uratowały kilka osób z zalanych terenów. Prawie 6800 odbiorców zostało pozbawionych prądu. W wielu miejscach odnotowano lawiny błotne. Na niektórych drogach pojawiły się zalegające zwały błota.


 

 

Źródło: Hawaii News Now, tvnmeteo

 

 

0 0 votes
Article Rating