Nad stanami Arkansas i Oklahoma w środę przeszły co najmniej trzy tornada. Jedna osoba zginęła, a kilka innych jest rannych.

USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 7

Jedno z tornad przemieszczało się na przedmieściach Tulsy w stanie Oklahoma. Uszkodziło ono około 60 budynków. W tym mieście zginęła jedna osoba, która przebywała w przyczepie kempingowej.

Wydział Zarządzania Kryzysowego w Oklahomie podał, że do szpitala zostało przyjętych dziewięć osób. Prawdopodobnie rannych jest co najmniej 15. Podano również, że około 80 tys. gospodarstw pozbawionych jest energii elektrycznej.

Trudne warunki pracy ekip ratunkowych

Deszcz, pioruny oraz silny wiatr utrudniały pracę ekipom ratowników.

– Warunki są opłakane – powiedział rzecznik władz Tulsy, Shannon Clark.

Tornado pozbawiło energii elektrycznej duży obszar Oklahomy i Arkansas. Chwilowo została również zerwana łączność telefonii komórkowej.

USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 1

Trąba nad stanem Arkansas

Trąbę powietrzną zaobserwowano również w Moore w Oklahomie. W tym mieście również wiele budynków zostało zniszczonych. W Oklahomę tornado uderzyło również w 2013 roku. Zginęły wtedy 24 osoby, a 300 zostało rannych.

Trzeci lej zauważono w północno-zachodniej części stanu Arkansas.

USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 13 USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 12 USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 11 USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 10 USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 9 USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 8 USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 6 USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 5 USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 4 USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 3 USA - Co najmniej trzy tornada w środę przeszły nad stanami Arkansas i Oklahoma 2

Źródło: huffingtonpost.com, Reuters TV, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating