Takiej operacji, zapewne jeszcze nie było. Przeszczepiono skórę z podudzia na głowę u orła.

Różnego rodzaju przeszczepy u ludzi nie budzą takich emocji jak ten, który został przeprowadzony w piątek. W Henry Doorly Zoo & Aquarium, w amerykańskim mieście Omaha, dokonano przeszczepu skóry u orła.

Ta jedyna w swoim rodzaju operacja była przeprowadzona w piątek. Trwała 2 godziny i 10 minut. Lekarze mówią, że wszystko przebiegło pomyślnie.

– Co zaskakujące, fizjologia ptaka okazała się być podobna do fizjologii ssaków, więc czułem się komfortowo, przeprowadzając przeszczep. Zupełnie jakbym to robił na człowieku – mówił Coleen Stice, chirurg plastyczny, który wykonał zabieg.

Pomagał mu weterynarz z zoo, Trenton Shrader.

Porażony prądem

W lipcu chirurg plastyczny  Coleen Stice usunął strup z głowy ptaka. Podczas piątkowej operacji w to miejsce została przeszczepiona skóra z piórami podudzia ptaka.

Orzeł został znaleziony niedaleko miasta Syracuse w stanie Nebraska, z rozległą raną na głowie. Prawdopodobnie orzeł został porażony prądem. W wyniku tego przykrego wypadku, zniszczeniu uległy tkanki oraz pióra. Pozostała tylko jedna, cienka warstwa kości, otaczająca mózg.

– Teraz tylko trzymamy kciuki, żeby przeszczepiona skóra przyjęła się – mówił Stice.

Jest to konieczne, aby wypuścić go na wolność. W przeciwnym wypadku, będzie narażony na poparzenia słoneczne. Obecnie orzeł znajduje się w zoo, gdzie jest objęty szczególną opieką.

 

Źródło: ENEX, omaha.com, tvnmeteo, http://www.omaha.com/news/metro/injured-eagle-s-surgery-at-henry-doorly-zoo-went-very/article_403fd3cc-8e80-5236-b790-8d5514289511.html
0 0 votes
Article Rating