W Baltimore w USA duża eksplozja zniszczyła kilka budynków – podaje Reuters powołując się na media lokalne. Do tej pory straż pożarna poinformowała o jednej ofierze śmiertelnej, co najmniej cztery osoby zostały ciężko ranne.

Gazeta „The Baltimore Sun” powołując się na strażaków podała, że dziś doszło do eksplozji gazu ziemnego. Wyjaśnieniem przyczyn katastrofy zajmą się śledczy.

Służby poinformowały o śmierci jednej osoby – kobiety. Czterech poszkodowanych trafiło z poważnymi obrażeniami do szpitala. Ratownicy wciąż przeszukują gruz w poszukiwaniu poszkodowanych.

To był chaos – tak sytuację na miejscu zdarzenia, zaraz po eksplozji określił Dean Jones, który mieszka obok zniszczonych budynków. Mężczyzna powiedział lokalnej telewizji, że po usłyszeniu wybuchu pobiegł boso na miejsce wypadku. Na miejscu zobaczył ogromne zniszczenia.

Inny świadek Kevin Matthews powiedział w wywiadzie dla „Baltimore Sun”, że słyszał dzieci wołające o pomoc. Matthews stwierdził, że znalazł jedną osobę, która od szyi w dół była zasypana gruzem.

Eksplozja doszczętnie zniszczyła trzy budynki. Rozerwana została też ściana czwartego ceglanego domu.

Wybuch był odczuwalny w promieniu kilku kilometrów od miejsca największych zniszczeń. W budynkach znajdujących się nieopodal miejsca tragedii popękały szyby.

 

 

Źródło: Reuters
0 0 votes
Article Rating