Florydę i przybrzeżną część Alabamy (USA) nawiedziły w środę ulewne deszcze, podtapiając domy, drogi i samochody. Ogłoszono stan wyjątkowy w 26 hrabstwach. Zginęła jedna osoba.

Stephen Halstead Chris Halstead Evan Dominguez

Ulewne deszcze, które nawiedziły w środę ten obszar Stanów Zjednoczonych, były największymi od wielu lat. Gubernator Florydy Rock Scott ogłosił stan wyjątkowy w 26 hrabstwach, w związku z intensywnymi opadami deszczu. Ratownicy ewakuowali ponad 200 osób na południu od Tallahassee.

Residents wait for help after flooding in the Kelly Ave. Basin area of Pensacola

– Monitorujemy sytuację na bieżąco. Wolimy dmuchać na zimne. Te opady okazały się ogromne dla całego naszego stanu – poinformował w wywiadzie udzielonym agencji, gubernator Florydy.

USA - Powódź na Florydzie3

Woda zalała przedsiębiorstwa, drogi i domy

Jak mówił Ashton Hayward, burmistrz Pensacola na Florydzie – w niektórych dzielnicach woda sięgała czterech metrów. Wiele domów i przedsiębiorstw zostało całkowicie zalanych wodą.

W Panama City ewakuowano ponad 100 osób pięcioma łodziami z kompleksu apartamentów, które zostały podtopione. Zalane zostały też niektóre drogi powiatowe w Alabamie.

Michael Harrell

– Wyciągaliśmy ludzi z tonących samochodów i domów. To było coś strasznego. Co chwilę dostajemy nowe raporty – powiedział Mitchell Sims – dyrektor zarządzania kryzysowego dla Baldwin Country.

Szkoły i drogi w niektórych powiatach zostały zamknięte. Ekipy ratownicze używały łodzi, by pomóc mieszkańcom podtopionych regionów.

Władze państwowe i powiatowe zalecają mieszkańcom pozostanie w domach do czasu poprawy sytuacji pogodowej.

Pierwsza ofiara powodzi

Media informują o jednej śmiertelnej ofierze powodzi. W harbstwie Escambia (Floryda) pod wodą został uwięziony samochód. Podróżowała w nim starsza kobieta. Nie udało się jej uratować.

Meteorolog z National Weather Service – Eric Esbensen powiedział, że według obrazów radarowych powodzie, które w środę nawiedziły stan są najgorsze od 30 lat.

 
0 0 votes
Article Rating