W stanie Indiana przeszło tornado, które doprowadziło do zniszczenia stodoły i powalenia linii energetycznych. Prawdopodobnie w stanie Ohio pojawiło się drugie tornado.

W piątek w okolicy miasta Vincennes w hrabstwie Knox przeszło tornado. Jeden z domów został częściowo przesunięty z fundamentów. Żywioł doszczętnie zniszczył stodołę i przewrócił ciężarówkę.

– Chciałbym, żeby wszyscy pozostali w domu, jeśli mogą. Mamy powalone linie energetyczne. Na drogach jest mnóstwo wody i to naprawdę powoduje problemy – apelował do mieszkańców szeryf hrabstwa Knox Doug Vantlin.

Według amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej (NWS) prędkość wiatru towarzysząca tornado wyniosła 120 kilometrów na godzinę. Trąba przebyła co najmniej osiem kilometrów.

„To było jak efekt domina”

Elektryk Brandon Abbate powiedział, że był świadkiem, jak padają niektóre słupy elektryczne. – Obejrzałem się i zobaczyłem jeden, który spadał na kolejny. Więc to było jak efekt domina – opowiadał.

– Mieszkam w Vincennes od pięciu lat, chodziłam tutaj do szkoły i nigdy nie widziałam tu czegoś tak strasznego – mówiła mieszkanka miasta Shelby O’Neal.

Jednak największym problemem mieszkańców nie są powalone linie energetyczne czy drzewa, a podtopienia. Zalanych zostało wiele ulic, w tym trasa dojazdowa do drogi krajowej 41.

Drugie tornado?

Prawdopodobnie drugie tornado pojawiło się w czwartek w miejscowości Pitchen w hrabstwie Clark w stanie Ohio. Żywioł miał powalić wiele drzew i zerwać liczne linie energetyczne. Uszkodzeniu uległy również posiadłości na południu hrabstwa. Na miejsce ruszyli specjaliści z NWS, którzy mają określić, czy to było tornado.


 

 

Źródło: ENEX, tvnmeteo

Zbliża się w miarę silne multi-oddziaływanie magnetyczne od 9-20 lutego

 

0 0 votes
Article Rating